motto: "bez háčků a bez čárek, je mobilní pisálek"

21.2.11

Moje mobilní historie

V neděli rozjel na Twitteru @stary_mrzout další skvělou řetězovku. Už jsme tu měli Můj stůl, Moje plocha apod. Do těch se většinou zapojili známější osobnosti Twitteru. Tentokrát se jedná o takovou komornější akci. I když to neznamená, že ne stejně důstojnou. Odpovědi některých "fakt geeků" by byly asi hodně zajímavé.

Ale o co jde? Tentokrát každý "zapojený" představuje svoji mobilní historii. Je to seznam mobilních telefonů, které dotyčný vlastnil a používal. Seznamy jsou to někdy opravdu dost dlouhé, ale o to více zajímavé. Je na nich krásně vidět mobilní vývoj každého účastníka. Už nebudu zdržovat, tady je můj seznam:

Nokia 440 můj první telefon, tehdy ještě v NMT síti společnosti Eurotel. Měl jsem jej od kolegy, ale protože na něj stále volali jeho známí, tak jsem ho po 14 dnech vrátil.

Nokia 450 už byla fakticky moje. Také v síti NMT společnosti Eurotel. Pořizoval jsem si jej v roce 1997, když se u syna objevila srdeční vada a byli jsme na čekací listině FN Motol na operaci. Proto na něj nikdy nezapomenu. Na chalupě to byl dlouho jediný mobil, se kterým se dalo telefonovat.

Alcatel ONE TOUCH MAX můj první GSM telefon. Krásný oranžový. Dvouřádkový textový displej. Miloval jsem na něm vysouvací anténu. Říkal jsem mu Brkoslav.

Siemens C35i Přišla doba GPRS a já si pořídil tohoto krasavce, právě proto, abych mohl brouzdat po WAP stránkách. Mobilní internet byl ještě v plenkách. Dokonce jsem na něm používal kryt baterie s adaptérem na dvě SIM karty.

Sony Ericsson T65 Proč jsem si pořídil tento mobil si už nevzpomínám. Snad možná kvůli Bluetooth. Abych jej mohl propojit s počítač a editovat telefonní seznam a SMS zprávy.

Nokia 6310i První opravdu manažerský telefon, který jsem měl. Mobilní špica tehdejší doby. Měl jsem ho ve zlaté barvě. Pomocí něj jsem přistupoval na internet přes svoje PDA HP iPAQ 1940. Bombastické Pocket PC, kterému chyběl jen telefonní modul.

Nokia 9300 První komunikátor, první telefon s operačním systémem Symbian. Telefon, který mi otevřel dveře do světa novinařiny (sice na poloprofesionální úrovni), ale poznal jsem díky němu hromadu zajímavých lidí.

Nokia 6230 Tento telefon jsem vyhrál na jedné akci pořádané T-Mobilem. Vlastně až do této chvíle jsem byl věrným zákazníkem O2 (Eurotel) a od tohoto okamžiku až dosud používám magentového operátora.

Motorola V500 V jednu dobu jsem se zamiloval do telefonů "V" konstrukce. Manželka jich něla již několik. Bohužel, s tímto modelem moje láska k Motorole vyprchala. Složitější ovládání, naprosto šílená synchronizace. Zapadla v toku dějin.

Sony CMD Z5 Bazarovka za 500Kč. V době uvedení na trh, telefon za cca 23.000 Kč. Ale jak jsem ji v tom bazaru viděl, musel jsem ji mít. Byla i se stojánkem. Dokonce se mi do ni podařilo sehnat i fungl novou baterku.

Nokia N70 Další z kultovních telefonů. Další telefon se Symbian. Na tomto telefonu jsem se naučil používat aplikace s podporou 3G sítí a používat mobil jako modem. Zejména pak při dovolených. Vlastně to byl i můj první telefon (snad i poslední) který jsem uštval. Doslova do písmene.

Nokia E63 Tento telefon byl zvláštní v tom, že byl přímo od zastoupení Nokie pro Českou republiku. Měl v sobě nahrané servisní MENU a byl v angličtině. Na něm jsem prvně poznal kouzlo Twitteru a Foursquare. Používal jsem k němu externí GPS modul Nokia LD-3W.

Nokia 5230 Mobilní telefon, který používám v současné době. Před jeho koupí jsem se obával ovládání prostřednictvím dotykového displeje. Nyní jej každý den ždímám na maximum. Navigace, sociální sítě, IM klient. To jsou programy, které zvládá najednou. Občas je z toho zadýchaný, ale pokaždé nápor dat ustojí.

A co do budoucna? Určitě zase mobilní telefon s OS. Jestli Android nebo iOS to ukáže čas.

A teď ještě odkazy na účastníky řetězu Mobilní historie:

Starý Mrzout
DaKrup
parohac4
electricCZ
ohlad
pawlikvit
freezycz
marek
Majkler

Žádné komentáře:

Okomentovat