motto: "bez háčků a bez čárek, je mobilní pisálek"

12.5.12

10 otázek pro ... @w0lf_cz

Vlk v rouše beránka? DTP grafik převlečený za fotografa? Štěbetající kačer? Ahoj, vítám vás u dalších 10 otázek pro ... Dnes jsem 10 otázek položil člověku, který vás překvapí, pobaví, poučí, ale všechno v dobré víře. A věřte mi, když budete něco potřebovat, s důvěrou se na něho obraťte. Když neví, nasměruje vás tam, kde už budou vědět.1.) Ahoj, jak se jmenuješ, kolik Ti je a odkud jsi?
Ahoj, prvně bych chtěl pozdravit čtenáře a Tobě poděkovat za pozvání do 10 otázek pro… Takže jmenuji se Tomáš, příjmení si dovolím neuvádět a bydlím v jedné vesničce kousek od Pardubic a je mi 23 let.

2.) Prozraď nám něco o sobě. Student? Čeho a proč. A proč nick w0lf_cz?
Nene, student už nějakej pátek nejsem. Studoval jsem v Přelouči obor Reprodukční grafik. Proč? No nemohl jsem se pořádně rozhodnout, co bych v životě chtěl dělat, ale už od mala mě to táhlo k počitačům a vše okolo toho. Od té doby jsem vystřídal 2 zaměstnání, obě v oboru, takže obě to byly reklamní agentury. V druhém zaměstnání jsem doteď na pozici DTP grafika a jsou tomu už 4 roky. Proč w0lf_cz? No to je jednoduché, přátelé mi říkají Wolf, je to tedy moje přezdívka, která vznikla někdy v prváku, už si bohužel nepamatuji jak. Každopádně mi to už zůstalo. Proto tedy w0lf_cz. S tímto nickem mě můžete najít na internetu všude možně, akorát těch wolfů je tolik, že kolikrát musím přidat "cz" nebo nějaký to "f" navíc. S tímto nickem to na internetu není opravdu lehké :D.

3.) Práci reklamního grafika si každý představuje jako málo práce za hodně peněz. Vemu fotku, tady přidám, tady uberu. Trocha barvy, něco oříznout a je to. Tak tady to máte a dostanu kopu peněz. Je to tak?
Muhehe, takovéhle představy opravdu někdo má? Ona práce grafika má své pro i proti. Pro je (alespoň u mě), že se fyzicky nenadřu a práce s PC, jak jsem již psal, mne baví už od dětství. Proti je ale to, že pracovní doba není 8 hodin, pak odpíchnout a jít domů. Tady člověk dokud nedodělá to, co klient zadal domů nejde. Každopádně bych neřekl, že je to za málo práce kupa peněz, určitě ne za nějaký úpravy fotek. Co si ale budu nalhávat, z okolí jsem už párkrát zaslechl věci stylu: "Jak ty můžeš bejt unavenej prosím tě? Já celej den tahám tohle a támhleto, ty si sedíš na zadku a pak sebereš ještě balík." Nevím proč si to lidi představují jako Hurvínek válku. Každopádně ne, není to tak…

4.) Tu větu: " "Jak ty můžeš bejt unavenej prosím tě? ... ty si sedíš na zadku ..." znám moc dobře, jen já s tím rozdílem, že já ještě u toho kroutím volantem. Musí to být hrozná dřina. :) Ale zpět. Ke grafice, dle mého, patří i určité umělecké nadání. Jakým nadáním vládneš ty?
Uměleckým nadáním musí vládnout spíš grafici kreativní. Já jsem DTP grafik. Kreativní grafik věci navrhuje a musí mít dostatek fantazie. DTP grafik dělá sazbu, přípravu a kontrolu dat do tisku, takže umělecké nadání by se u mě hledalo špatně. Moje práce spočívá spíš v takové robotické a opakující se činnosti. Sazba inzerátů, jednodušší plachty, billboardy, vizitky atd. to je má náplň práce.

5.) Proč jsem se na to ptal. Jestli se nepletu, jsi jedním z prvních, nevím jestli autor, kteří na Twitteru začali každé ráno postovat fotku s hashtagem #FotoNaRano. Sám, sice ne pravidelně, ale také přidávám. A co jsem tak dnes (9.5.) ráno koukal, docela se to ujalo. Některé fotky jsou opravdu povedené. Fotíš rád?
No první kdo tvítoval fotku každé ráno byla @Svedkyne, já jen vymyslel tento hashtag a po jejím popíchnutí se k tomu přidal. Také sice ne úplně pravidelně, ale snažím se přispívat co nejčastěji. Z toho, že se tento tag vcelku ujal, mám radost, v TweetDecku mám přidán sloupec, takže žádná fotka s tímto hashtagem mi neuteče. A jestli fotím rád? Focení miluju, prozatím nemám žádnou zrcadlovku, pouze jeden kompakt od Olympusu, který ale pouze leží doma, kvalita fotek z něj je vesměs stejná, jako z mého Nexus S. Fotím vše co vidím (ať už jde o přírodu, jídlo co mám na stole, prostě opravdu vše co mě cvrnkne přes oko), je to taková moje závislost. Moji přátelé už tuto mojí "úchylku" jakž takž berou, ale chvíli jim to trvalo. Teď už si z toho jen dělají srandu ve stylu "hele to by byla dobrá fotka na Instagram a Twitter co?"

6.) Už jsem se na to ptal několika lidí, tebe se zeptám taky. Používáš "kurvítko" Instagram na fotky z mobilu, protože máš pocit, že v originálním zobrazení nejsou tak hezké a díky Instagramu přitáhnou více pozornosti?
Rád mám všechny fotky, co sdílím na různé sociální sítě, pěkně pohromadě. U Instagramu se mi líbí, že dokáže sdílet na více sítí najednou. Sice jsou fotky zmenšené, ale to mi vůbec nevadí, už jen kvůli sdílení z telefonu přes mobilní internet. S FUP a rychlostí co nám mobilní operátoři nabízejí to je spíš plus. Všechny fotky si ale jinak zálohuji na Dropbox v plné velikosti. Filtry u Instagramu jsou fajn, fotka tím dostane jiný nádech a to se mi líbí. Nepřijde mi, že by upravená fotka přitáhla více pozornosti, ale jak jsem již psal, focení všeho je moje "závislost" a bez těch filtrů by ty fotky byly až moc podobné. Pro ty, co by chtěli kouknout na můj Instagram, jsem tam pod stejným nickem jako na Twitteru.

7.) Hromada práce. Hromada fotek. Hromada tweetů. Zbývá ti čas ještě na něco jiného?
Samozřejmě čas na přátele a kamarády si najdu vždy, ale koníčků jinak moc nemám, sportovně založen už taky nejsem, hrával jsem basketbal, hokejbal, chvíli jezdil na skateboardu, vše tak nějak časem krachlo. Nedávno jsem opět nalezl zalíbení v Geocachingu. Při takhle pěkném počasí se poslední dobou rád procházím, nacpat sluchátka do uší, zapnout si Runtastic, jen tak chodit po lese nebo i městě, to je pro mě poslední dobou dokonalý relax. Proč u toho nevyfotit nějakou tu fotku, něco netvítnout a ještě nesebrat "kešku" že? Vlastně bych málem zapomněl, před cca 2-3 lety jsem objevil Android, ten se stal mým velkým koníčkem, rád sleduji co se okolo něj děje. Vlastním Acer Iconii Tab A500 a Nexus S, který nenechám chvíli v klidu, testovat na nich různé custom ROMky to je další "úchylka", které jsem propadl.

8.) Jakou teď používáš custom ROMku a která se ti zatím zdála nejpovedenější?
Na Nexusu mám nahozenou Androxide 2.1.0 zatím mi vyhovuje a nemám žádné problémy. Používal jsem CyberGR, ale bohužel, každou chvíli se mi restartoval telefon, takže jsem musel přehodit na jinou. Momentálně čekám, až bude pořádně odladěna MIUI, tu jsem používal na předešlém telefonu (HTC Desire) a přišla mi nejpovedenější. Na Iconii jsem do nedávna měl Tegraowners ROM, jakmile ale ACER vypustil oficiální ICS tak jsem neodolal a zkusil ji. Musím říct, že jsem tablet neměl nikdy plynulejší a stabilnější.

9.) A co ta tvoje láska k Xbox360? Jak velký jsi pařan?
No láska k Xboxu už taky tak trošku utichla. Dříve jsem hrával vcelku hodně a sbírání achievementů mě děsně bavilo. Teď hraji dost málo a spíš jen tituly, na který se těším delší dobu. Vloni to byl Gears of War III. ten jsem dohrál několikrát, vlastně všechny tři díly téhle pecky. Letos si určitě zahraji Max Payna 3, toho se už nemůžu dočkat. Jinak už opravdu nehraji, je to dost velký žrout času. Když si tak pročítám tu odpověď, asi bych si měl aktualizovat na Twitteru BIO a Xbox asi vymazat :).

10.) Skvělá spolupráce, ale všechno jednou končí, takže poslední otázka a jako vždy klasická - Je něco, co bys nám o sobě chtěl říct a na co jsem se nezeptal?
Já bych řekl, že jsem na sebe prozradil víc než dost. Tobě Jirko moc děkuji za pozvání do 10 otázek pro …, něco takového pro mne byla premiéra. Jestli jste se dostali se čtením až sem, tak smekám klobouk, že jste to vydrželi :). Doufám, že jsem vás moc nenudil a při čtení tohoto rozhovoru jste se o mě něco málo dozvěděli. Na Twitter přispívám celkem aktivně, takže pokud by vás o mě zajímalo něco víc, víte kde mě najít.

zdraví vás @w0lf_cz

Děkuji za rozhovor


Předchozí rozhovory zde.

Žádné komentáře:

Okomentovat