motto: "bez háčků a bez čárek, je mobilní pisálek"

4.2.12

10 otázek pro ... @myxomatoza

Ahoj, máme za sebou první měsíc roku 2012 a první čtyři rozhovory. Začíná poslední zimní měsíc a tak jej začneme některým milým uživatelem Twitteru. Mladá středoškolačka s poetickou duší, která ráda (ne)komunikuje ... Ale ne, nebudu prozrazovat, přečtěte si dnešních 10 otázek pro ... @myxomatoza.


1.) Ahoj, jak se jmenuješ, kolik Ti je a odkud jsi?
Ahoj, jmenuju se Anna. Kolik mi je, bych si ráda nechala pro sebe, ale řeknu aspoň, že stále chodím na střední. Bydlím a narodila jsem se v Praze.

2.) Když se někdo pohybuje na Twitteru, evokuje to, že se zabývá technickými záležitostmi. Prozradíš nám co studuješ?
Studuju všeobecně zaměřený gympl. A ač působím na Twitteru, jsem technický antitalent. S počítačem umím akorát to, co potřebuju a ani o trochu víc. Takže většině toho, co ajťácké osazenstvo na Twitteru píše, nerozumím ani polovinu. Já patřím k těm humanitně nadaným vyjímkám.

3.) Studuješ všeobecné gymnázium, znamená to, že hodláš pokračovat studiem na Vysoké škole, jaký směr tě láká?
Jak už jsem zmínila, baví mě spíše ty humanitní předměty, přesněji jazyky. Zatím jsem se nerozhodla, bude-li to čeština anebo angličtina, kterou se budu v budoucnu zabývat. Rozhodně ani překládání mi není cizí, ale jak říkám, stále váhám. Původně jsem přemýšlela o něčem docela jiném, a to o studiu fotografie. Od toho jsem ale nakonec upustila.

4.) Na gymplu má určitě každý Facebook, ale najdou se kolem tebe spolužáci s Twitterem nebo Google+?
Pár se jich najde. Když jsem já měla Twitter teprve pár měsíců, asi čtyřem lidem ze třídy jsem ho vnutila, ale nutno říci, že ani jednoho to pořádně nechytlo. Jejich argumenty zněly asi jako: ''Nedaj se tu lajkovat fotky.'' nebo ''A kde máš jako chat?''. Později se jedna spolužačka chytla sama, akorát ode mě chtěla vysvětlit pár pojmů - co jsou to followers, o co jde ve #ff atd. Zatím na Twitteru stále působí, ale píše pouze anglicky a většina jejích tweetů se skládá z citátů. Co se týče Google+, já sama tam sice mám profil, ale dění tam moc nesleduju. Vím akorát o jednom klukovi ze školy, kterého mám v kruzích. Obecně tato síť se mezi mými známými nesetkala s velkou oblibou.

5.) Ve svém BIO píšeš - Fandím čemukoliv, co se snaží nahradit skutečný kontakt mezi lidmi. Jak s lidmi tedy komunikuješ?
Preferuji kontakt přes IM, přes sociální sítě, přes telefon, zkrátka nemám moc ráda přímou sociální interakci. :) Jsem celkem asociál a zrovna nevyhledávám rozhovory z očí do očí, abych pravdu řekla. Konkrétně moje BIO je věta, co odpověděl Sheldon na otázku, proč má dosud účet na Facebooku.

6.) Počkej, nechceš tím říct, že tvým hlavním komunikačním kanálem se stal virtuální svět?
Jako že nevycházím z domu a rodičům posílám mailem, že žiju? No tak takhle zase ne. :D Asi jsem to špatně podala, myslela jsem to spíš tak, že je pro mě o dost jednodušší napsat tweet, než třeba zapřést na ulici jen tak rozhovor.

7.) Ale jsou takové rodiny, které takto komunikují. Nebo, aby se viděli, tak se potkávají např. v SimCity. Dokážeš si představit dobu, že taková rodinná setkání budou normální?
No rozhodně to zní zajímavě. Musím ale říci, že například hromadný chat s rodiči mi zní dost děsivě a ač je mám oba ráda, nic podobného bych asi provozovat nechtěla. :) Jinak to vnímám u vzdálenějších rodinných příslušníků, které nevídám tak často. Vyloženě hrát s nimi třeba MMORPG hry bych asi nechtěla, ale komunikovat přes messengery.. proč ne. Dokážu si představit, že bych místo návštěv zapla webcameru a odbyla si tím rozhovor, aniž bych se musela vzdalovat z bytu. S tím však i nastává riziko, že příbuzní vypátrají, kdy jsem online a budou mě bombardovat nonstop. Vše má svá pro i proti, což platí ve virtuálním i reálném světě.

8.) Když opustíme virtuální svět, jaké máš koníčky? Nebo čemu se ráda věnuješ hodně, nebo i jen trochu?
Mým koníčkem jsou přímo koníčci. :) Jezdím na koni asi od pěti let, i když musím přiznat, že v poslední době stále méně a méně, to kvůli škole. Přesto bych se neoznačila vyloženě za milovníka koní, beru to spíš jako rekreační sport. Mou další zálibou je již zmíněné focení. Držím se při tom hesla ''fotím blbě, fotím rád'' a snažím se neztrácet naději, když vidím všechny ty zajímavé snímky při letmém projíždění Flickru. Krom toho ráda čtu a občas i něco napíšu. Co se týče sportu, tak dříve jsem hodně běhala, ale momentálně mám trochu problémy s kolenem, takže spíš jen občas v létě vylezu na kolo nebo in-liny.

9.) Akorát jsi mi nahrála na další otázku, to mám rád. Když ráda píšeš, můžeme si některá tvá dílka někde přečíst? Máš nějaký internetový projekt (blog, 365ku, ...)?
Vedu si blog a to http://myxomatoza.blogspot.com , kam píšu vesměs takový odpad, který se nevejde do tweetů. Ale předem říkám, že zde není k shlédnutí nic z mé pisatelské tvorby, co se týče povídek, fejetonů apod. 365ku bych nevydržela, jsem moc líná psát každý den. Píšu, když to přijde a když chci a když vyloženě musím, tak to má vliv; výsledek není tak kvalitní, jako když vznikne z vlastní vůle. Plus jsem taky dost nesmělá, co se týče vyvěšování svých povídek na internet. Přijde mi, že v nich odhaluji až příliš mnoho ze sebe a proto je nerada předhazuji ke kritice veřejnosti. Ale třeba to někdy překonám a objeví se na blogu, kdo ví.

10.) Je něco, co bys nám o sobě řekla a na co jsem se nezeptal?
Myslím, že všechno důležité již bylo řečeno. Když to shrnu: Jsem divný patron se žádným sociálním životem a celkem nudnými zálibami. :D Je mi jasné, že se nezavděčím každému a mohu vás ujistit, že ani mně se nazavděčí jen tak někdo. That's all folks. Vřele děkuji za rozhovor a třeba zase někdy.. Ahoj!

Děkuji za rozhovor

Předchozí rozhovory zde.

1 komentář:

  1. Na 10 otázek pro… se vždy těším. Pořád hledám nové lidi, které bych sledoval a #ffcz mi přijde v tomhle směru neuspokojující. Jak lépe někoho poznat, než přes 10 otázek, že? (=

    OdpovědětVymazat