motto: "bez háčků a bez čárek, je mobilní pisálek"

4.8.12

10 otázek pro ... @radimvmihalik

Mám rád dokončenou práci. A u dnešního hosta, jsem dvojnásob rád, že se nám společnými silami podařilo, dovézt rozhovor do zdárného konce. Ale to není podstatné. Dnes bych vám rád představil člověka mnoha zajímavých nápadů, prací, koníčků, ale i životní filozofie. Vítám vás u sobotních 10 otázek pro ...


1.) Ahoj, jsem rád, že jsi se rozhodl přidat k odvážlivcům (hostům) v projektu 10 otázek pro ... a začneme zlehka, klasickou otázkou - Ahoj, jak se jmenuješ, kolik Ti je a odkud jsi?
Ahoj. Jmenuji se Radim Václav Mihalik, ale všichni mi říkají Radime nebo Midare (či různé zdrobněliny). Na Vaška neslyším a opravdu se neúčastním žádné soutěže o co nejdelší jméno :) Nedávno jsem oslavil čtvrtstoletí, takže jsem měl možnost za tu spoustu let vystřídat Jihlavu, kde jsem se narodil a víceméně tam mám pořád domov, Brno, kde jsem studoval a pracoval 4 roky a nakonec i Prahu, kde aktuálně pracuju a možná budu i studovat.

2.) Vždy, když vidím u někoho druhé křestní jméno, tak se ptám - Jsi křtěný, nebo máš jen dvě křestní jména?
Jsem křtěný. Pokřtít jsem se nechal sám až v patnácti. Na to, že pocházím z nevěřící rodiny, to bylo hodně překvapující hlavně pro rodiče :) (Jen tak mimochodem, ještě mám biřmovací jméno Karel, ale to už by byl tak trochu hardcore :) A navíc ze zákona člověk může mít jen dvě jména.)

3.) Nechat se pokřtít v 15 letech, už to je pro mne hardcore. Prozradíš nám, co tě k tomu vedlo? Nechat se pokřtít.
Někdy ve čtrnácti jsem měl chuť věřit v něco, nějak mě to popadlo. Tak jsem začal zkoumat různá náboženství. Ze začátku mě hodně zajímalo třeba i řecké náboženství (kupodivu v jistém stavu existuje i dnes), ale nakonec jsem skončil u křesťanství, které mě zaujalo asi nejvíce. Konkrétní důvody k tomu nebyly, spíše jsem to tak nějak začal cítit.

4.) Říká se, že každý člověk v něco věří. Myslíš, že si lidé svou vírou vynahrazují něco, čeho nemohou dosáhnout?
Já se psychicky připravoval na technický otázky a Ty se mě ptáš, kdo ví na co :o)

Zrovna tohle si nemyslím, alespoň u mě. Věc víry je hodně individuální, každý to máme jinak - věříme v něco jinýho a z různých důvodů. Jasně, někteří lidé si můžou vírou kompenzovat nějaké své nezdary, začnou to svádět na něco, co dělají špatně (a pak případně začnou moralizovat ostatní jak by to měli dělat atd.). Ale rozhodně bych to negeneralizoval. U mě to tak není, alespoň myslím, a snad by to potvrdili i blízcí přátelé, co mě dobře znají. Když jsme třeba u těch nezdarů tak jako jo, povídám o nich tomu nahoře (Já ale fakt nejsem fanatik! :o)), ale že bych to nějak víc řešil, obviňoval se či si tím přímo něco kompenzoval, to asi ne. Já si myslím, že to, že někdo něčemu věří, ve většině případů spíše psychice člověka prospívá.

Snad jsem odpověděl tak, jak sis představoval :) Mě odpovědi na skoro až filozofický otázky nikdy moc nešly sepisovat, raději mám osobní diskusi :)

5.) A to je právě to, proč jsem začal dělat 10 otázek pro... Technické znalosti a věci, to každý postele na Twitteru. Ale já rád šťourám pod povrch. Chci tě představit ostatním v jiném světle. Tak se nenech odradit a prozraď nám něco o svých zájmech. :)
Mým aktuálně největším koníčkem je nicnedělání (což sis jistě všiml sám, protože období mezi touto a předchozí odpovědí by se nedalo spočítat ani na prstech obou rukou :o)). No, a pokud už něco dělám, tak rád čtu, hlavně při cestování (k čemuž jsem si pořídil Kindle 3). Oblíbenými žánry jsou sci-fi a fantasy, které sleduju i ve formě filmů. S tím souvisí i moje šílená vášeň v chození do kina (jsou období, kdy jsem schopen zvládnou i 3 filmy za den!), což sice trochu leze do peněz, ale tak když to miluješ, není co řešit :)

Rád také hraju různé deskové či karetní hry, takže občas pořádám u sebe doma herní večery a taky organizuju BANG! match (ten byl zatím jen jednou, ale v budoucnu by mohlo být repete). Jinak se samozřejmě zajímám o nové technologie a poslední dobou hodně zkoumám rozdíly mezi iOS a Androidem, hlavně co se týče běžného užívání.

Mezi další zájmy samosebou patří pivo, víno a (překvapivě) káva (konkrétně ta od Olinky v McCafé dole na Václaváku, takže kdybyste chtěli získat místního mayora, nemáte šanci :o)).

6.) Opravdu široký zájem. Ale kde na to všechno bereš čas, když "nejraději nic neděláš"? A taky se samozřejmě musím zeptat, jestli studuješ a co?
Tak občas jsem takový akční. Jsem schopný se z minuty na minutu rozhodnout a udělat to, takže většinou se jedná o neplánované věci. Jak to kino, tak i ta káva (i když tam si hodně často zjišťuju kdo je jak v práci :)). Co se týče toho čtení tak to provádím většinou v MHD. Nicnedělání v tramvaji je totiž oproti nicnedělání doma mrhání časem :)

S mým časovým plánováním bych asi žádnou školu nedal, takže prozatím nestuduji. Ale podal jsem si 3 přihlášky (UK, ČVÚT a VŠB), tak uvidíme, jak se povedou přijímačky. Pak hold s časem budu muset hospodařit jinak :) Jelikož nestuduju tak si už musím vydělávat. V současnou chvíli pracuju čerstvě v jednom pražském datacentru na technické podpoře. Takže jestli někdo máte server v Praze, je možné, že je jeho život v mých rukou :o)

7.) A co třeba pro plánování času použít GTD? Zkoušel jsi?
Nezkoušel. Abych pravdu řekl, asi by to u mě nemělo nějaký velký úspěch. Já jsem strašný lenoch a nedokážu u ničeho vydržet dlouho. Takže počítám, že bych časem opět sklouzl do stavu, jaký mám teď. V tomhle mi snad mnohem víc pomůže škola, tedy, jestli se na nějakou dostanu :)

8.) Koukal jsem na tvé Používané aplikace. To je vážně všechny používáš? Najednou? (:-o)
Nejsi první (a asi ani poslední), kdo se mě na tohle ptá :) Najednou je opravdu nepoužívám, zase takový blázen nejsem. Pravdou ale je, že většinu používám často. Ale on se ten seznam průběžně mění, aplikace přibývají a ubývají. Vždycky, když narazím na nějakou zajímavou aplikaci, tak si ji stáhnu a testuju. Buď se chytne, nebo jde z telefonu :)

9.) Stáhnu a testuju, to mě tak napadá a co třeba "programuju"? Zkoušel jsi někdy nějakou aplikaci vytvořit, ať už pro mobil, počítač?
Programování opravdu ne :) Je sice pravda, že by to mohlo být zajímavý (a v hlavě mám dva tři nápady na aplikaci), ale tohle je hodně vysoká laťka a nemám moc chuť se jí pokusit překonat. Jsem rád, že dokážu upravit text pomocí základních HTML tagů a to mi prozatím pro život stačí.

10.) Zdárně jsme se dostali až na konec našeho rozhovoru. Ještě jednou bych ti rád poděkoval, že jsi přijal pozvání a naposledy se tě zeptám - Je ještě něco, co bys nám chtěl o sobě říct a na co jsem se nezeptal?
Co bych chtěl o sobě říct... No já jsem strašně nudnej a nezajímavej jedinec, takže si myslím, že by to stejně nikoho nezajímalo :) Kdo mě chce poznat po internetu nebo osobně tak si mě může přidat na jakékoli sociální síti (a že jich používám!) a klidně mi napsat, když nezapomenu, tak odpovím (eghm, omlouvám se, Jirko :o)).

Závěrem bych Ti chtěl ještě poděkovat za tenhle rozhovor. Potěšilo mě, že jsem se ho mohl účastnit :)

Předchozí rozhovory zde.

Žádné komentáře:

Okomentovat