motto: "bez háčků a bez čárek, je mobilní pisálek"

21.4.12

10 otázek pro ... @pavelhusek

Týden se sešel s týdnem a já vás vítám u dalších 10 otázek pro ... Dnes přijal pozvání k rozhovoru vášnivý "kačer", fotograf a cestovatel @pavelhusek. Je také aktivním komentátorem dění na Twitteru a proto jsem rád, že si našel chvilku na rozhovor.


1.) Ahoj, jak se jmenuješ, kolik Ti je a odkud jsi?
Zdravím, jmenuji se Pavel Hušek, letos oslavím 18 let a jsem z Hulína. To je taková větší obec kousek od Kroměříže ve Zlínském kraji.

2.) Podle tvého portfolia, na osobním webu, koukám pěkný záběr zájmů. Ale na co se musím zeptat hned na začátku, jak může Moravan milovat Prahu? ;)
No já zase tak úplný Moravan nejsem. Na Moravu jsem se s rodiči přistěhoval asi před deseti lety. Pocházím z Krkonoš a Morava mi nikdy k srdci nepřirostla. Svými názory a zájmy jdu většinou proti spoustě lidí v mém okolí a tak si s klidným srdcem říkám i na Moravě, že prostě miluji Prahu. A proč zrovna Prahu? Strašně rád se procházím jejími ulicemi nejen v centru, stále tam objevuji něco nového a pro mě zajímavého. V Praze se cítím prostě skvěle a dává mi to, co v našem městečku prostě nenajdu. Zajímavé je, že žádné jiné město mě tak jako Praha nebaví a určitě bych se nebránil možnosti se tam někdy přestěhovat.

3.) Je zajímavé pozorovat, jaké množství "geeků" je romantických. Jsi romantik? A jsi geek?
Těžko říct, jestli jsem romantik. Ale řekl bych, že jo. Možná to tak nemusí navenek vypadat, proto jsem při odpovědi znejistil. No, a pokud slovo geek znamená rozumět si s počítačem, tak geekem jsem.

4.) Každý romantik by měl být i milovník. A nejen žen. Co máš rád, co ti přináší radost?
Vždy, když se mi něco povede, tak mě to učiní velmi šťastným. A může to být cokoliv. Přátelé, osobní úspěchy, dosažené cíle… Každý takový úspěch mě pak drží i ve chvílích, kdy se mi něco nedaří. Myslím, že to tak má i spousta jiných lidí.

5.) Jak už jsem psal, máš velký záběr. Jakým směrem by ses rád do budoucna ubíral?
Vybral jsem si střední školu zaměřenou na informační technologie, ale celkem jsem se zalekl, když jsem zjistil, co všechno ty informační technologie obnášejí. Už pár let, co se věnuji počítačům, jsem nasbíral nějaké zkušenosti, které by se mi mohli v budoucnu hodit u spousty profesí. Poslední dobou mě začalo bavit vytváření vlastních webových stránek, hlavně jejich navrhování (webdesign), ve kterém bych se chtěl ještě určitě zdokonalit. Nepočítám s tím, že bych se tím mohl uživit, ale koníček by to byl pěkný. Další mé zájmy jako cestování, geocaching a fotografování, které spolu hodně souvisí, bych mohl provozovat snad při jakémkoliv povolání. Nejsem ještě pevně rozhodnutý, co po dokončení střední školy budu dělat, ale zůstane mi zase velký výběr činností, kde bych se mohl uchytit, protože počítače dnes snad potřebují už všude a ne každý jim rozumí.

6.) Souvisí tvůj zájem o počítače a informační technologie, také s tím, že používáš Twitter? Jak ses dostal k Twitteru?
S informačními technologiemi? Možná úzce ano, ale Twitter používám spíše kvůli nejrychlejšímu přísunu informací vůbec. Tyto informace jsou všeobecné a vůbec nemusí mít něco společného s IT. K Twitteru jsem se dostal v roce 2009. Dozvěděl jsem se tenkrát z nějakého článku na internetu, že nabývá na popularitě sociální sít podobná Facebooku, tak jsem ji zkusil. V tý době, jsem neměl ani tušení jak to funguje, téměř nic jsem tam nepsal a po pár měsících jsem si ho úplně smazal. Líbil se mi Facebook, protože jsem tam měl lidi, které jsem znal i neznal a prostě to tam žilo. Twitter jsem si znovu založil asi před rokem. Začal jsem náhodně sledovat různé lidi, začal jsem jim odpovídat na tweety a pomalu jsem to rozjížděl. Chvíli to sice trvalo, ale nakonec jsem se dočkal i svých aktivních followerů. Dnes už samozřejmě vím, že nemá téměř nic společného s Facebookem a nedal bych na něj dopustit. Na Twitteru se dozvím věci o kterých na mém Facebooku ani nikdo neinformuje. Zvykl jsem si být neustále v obraze a bez Twitteru by to šlo velmi těžko.

7.) Cestování, geocaching, fotografování, to už je pomalu na nějaký cestopis? Publikuješ na blogu svoje lovy a lovíš kešky i třeba mimo republiku?
Zatím jsem to nerozjel, tak jak bych si představoval, ale mám odhodlání a to je hlavní. Cestuji jenom příležitostně, protože je to pro mne finančně i časově náročné. Fotky a postřehy z cest a geocachingu sem tam postnu na Twitter nebo na Facebook. V počítači toho mám o mnoho více, ale to si nechávám zatím pro sebe. Dávat to všechno na blog je opravdu výborný nápad, díky za něj. Třeba z toho nějaký cestopis vznikne. Musím se taky přiznat, že za hranicemi České republiky jsem od té doby, co jsem začal s geocachingem, nebyl. V budoucnu bych se rád procestoval opravdu celým Českem. Zahraničí mě, abych pravdu řekl, nějak netáhne.

8.) Já sám geocaching neprovozuju. Někde jsem psal, že to je aktivita, která mne neoslovila. Mají gecachaři něco jako top kešku? Jaký nejsložitější postup jsi musel absolvovat, abys kešku získal?
To je celkem škoda, že tě neoslovila. Ale na druhou stranu to chápu, člověk musí mít nadšení pro cestování a poznávání nových míst. Cílem geocachnigu není jenom najít nějakou ukrytou krabičku a podepsat se tam. Geocaching mě zavedl na místa v mém okolí, kolem kterých jsem třeba pravidelně jezdil/chodil, ale nevěděl jsem, co ukrývají. Tím, že někdo umístí kešku na zajímavé místo a napíše k tomu nějaké povídání a zajímavosti nebo tě donutí si o určitém místě něco zjistit pro splnění úkolu k nalezení kešky, ti umožní to, co jsem zmiňoval už na začátku, dostat se na nová a nepoznaná místa a něco o nich dozvědět. Aspoň tak to beru já...
Nechci mluvit za všechny geocachery, ale pro mě je top keška ta, která je umístěna opravdu na pěkném místě. No a do opravdu složitých kešek se nepouštím, v mém blízkém okolí žádnou takovou nemám a když jsem někde na cestách, tak na složité není čas. Zatím všechny kešky co jsem našel byly celkem jednoduché na odlov.

9.) Ano, jak říkáš, je potřeba mít volný čas, pro svoje zájmy. Mimo ty, které jsi už vyjmenoval, cestování, fotografování, geocaching, zbývá ti čas ještě na něco jiného, pro nás zajímavého?
Nic jiného čemu se věnuji a již jsem to nezmínil mě momentálně nenapadá. Zbytek času vyplňuji různými aktivitami a školou...

10.) Zazvonil zvonec a rozhovoru je konec. Děkuji za příjemný rozhovor a nakonec se tě ještě zeptám - Je něco, co bys nám o sobě řekl a na co jsem se nezeptal?
Myslím, že jsem toho o sobě řekl hodně. Více se o mě ostatní můžou dozvědět, když mě budou sledovat na mém Twitteru, kde píšu opravdu spoustu věcí, takže si může každý udělat svůj obrázek. Chtěl bych Ti také poděkovat, že sis tento týden vybral na rozhovor právě mě. Už před časem jsem narazil na tvůj projekt 10 otázek pro… a četl jsem si v něm o jiných zajímavých lidech. Nikdy by mě nenapadlo, že se můžu dostat mezi ně. Určitě v tom pokračuj, je super se o lidech z Twitteru dozvědět něco více. :)

Děkuji za rozhovor


Předchozí rozhovory zde.

Žádné komentáře:

Okomentovat