Jsem v práci, na Nový rok v práci, to ten rok bude asi pěkný. Říká se, Jak na Nový rok, tak po celý rok. Hlavně, že jsem doma sliboval, že letos nebudu tolik pracovat, jako v uplynulých letech. Tentokrát na mě vyšel Nový rok podle pravidelně se opakujícího se pořadí. Stejně jako loni.
Na 1. leden jsem našel několik pranostik, které, jestli se vyplatí, tak ten letošní rok bude opravdu zajímavý. Posuďte sami:
Jak na Nový rok, tak po celý rok. - klasika
Když je na Nový rok hezky, bude tak i o žních.
Připadne-li Nový rok na pondělí, prorokuje se krutá zima a vlhké jaro, povodně a těžké nemoci.
Novoroční noc světlá a tichá bez deště a větru znamená dobrý rok.
Novoroční noc jasná a klidná, bude povětrnost pro úrodu vlídná.
Jestli na Nový rok třeba jen tolik slunka zasvítí, co by vozka bičem mrsknul, bude srpen jasný.
Na Nový rok déšť - o velikonocích sníh.
Na Nový rok o slepičí krok.
Tak co, těšíte se na tento rok?
motto: "bez háčků a bez čárek, je mobilní pisálek"
1.1.07
31.12.06
31.12.2006
Je posledni den v roce, nastal den zuctovani a bilancovani. Co se letos udalo v mem zivote zajimaveho:
1. 28.3. umrel Cikousek, bylo mu 11 let
2. v praci jsme dostali 2x pridano, to vsak bylo vykompenzovano snizenim Osobniho ohodnoceni, takze nula od nuly posla, statni sektor, je statni sektor
3. z redaktora casopisu yop! jsem se stal vedoucim redaktorem webu http://www.yop.cz
4. v dubnu do nasi rodiny pribyl novy clen Labradorsky retriever - Bacardi Black Bohemia Karl - http://bacardi.bloguje.cz
5. v srpnu jsme se rozrostli o dalsiho clena Mainskou myvali kocku - Blondyna, je to albin, je hlucha a je to proste blondyna
6. Romca ukoncil 9. tridu a v zari nastoupil na SZS Ruska, obor Zdravotnicky asistent
1. 28.3. umrel Cikousek, bylo mu 11 let
2. v praci jsme dostali 2x pridano, to vsak bylo vykompenzovano snizenim Osobniho ohodnoceni, takze nula od nuly posla, statni sektor, je statni sektor
3. z redaktora casopisu yop! jsem se stal vedoucim redaktorem webu http://www.yop.cz
4. v dubnu do nasi rodiny pribyl novy clen Labradorsky retriever - Bacardi Black Bohemia Karl - http://bacardi.bloguje.cz
5. v srpnu jsme se rozrostli o dalsiho clena Mainskou myvali kocku - Blondyna, je to albin, je hlucha a je to proste blondyna
6. Romca ukoncil 9. tridu a v zari nastoupil na SZS Ruska, obor Zdravotnicky asistent
Urcite jsem na neco zapomnel, snad to nebylo nic duleziteho.
Takze, do Noveho roku vsem jen to nej a nej, hodne stesti, zdravi a lasky.
30.12.06
V predvecer roku 2006/2007
Lezim Denisovi v posteli, Bacardi vedle me a pozorujeme Ivcu jak masti Zumu. Kluci jsou rozeseti po byte s mobilem v ruce a masti nejakou prima Java hru. Blondyna je nekde zalezla a chrni.
Dopoledne jsme byli poprat na veterine Stastny Novy rok, zitra maji zavreno. Zvazil jsem Bambulaka, ma 39kg, ach ty Vanoce. Pani doktorka Lucka mu ostrihala drapky a hezky sme si i se sestrou Gabinou popovidali.
Odpoledne jsme se zastavili u mych rodicu na "kavu", protahlo se to az na veceri, takze domu jsme se dokulili pekne precpani a zakulaceni.
Ivca se rozhodla pro tvorbu webovych stranek pro Bambulu a Blondynu, tak jsme koukali na internet po nejakem webovem prostredi a designu. Zatim jsme se pro nic nerozhodli.
Dopoledne jsme byli poprat na veterine Stastny Novy rok, zitra maji zavreno. Zvazil jsem Bambulaka, ma 39kg, ach ty Vanoce. Pani doktorka Lucka mu ostrihala drapky a hezky sme si i se sestrou Gabinou popovidali.
Odpoledne jsme se zastavili u mych rodicu na "kavu", protahlo se to az na veceri, takze domu jsme se dokulili pekne precpani a zakulaceni.
Ivca se rozhodla pro tvorbu webovych stranek pro Bambulu a Blondynu, tak jsme koukali na internet po nejakem webovem prostredi a designu. Zatim jsme se pro nic nerozhodli.
25.11.06
Další noční za mnou
Končí další z povedených nočních služeb. Jeden klient za druhým. Buď z ulice, nebo z nemocnice. Když ani jeden, tak řidič. Prostě jsme se nenudili.
Dnes mám volno. Pojedeme se podívat s Bacardim na nový cvičák. Noha už je po operaci v pořádku a potřebuje cvičit jako sůl. Na oběd zajedeme k mým rodičům.
A večer hají, protože v neděli hurá do práce.
Dnes mám volno. Pojedeme se podívat s Bacardim na nový cvičák. Noha už je po operaci v pořádku a potřebuje cvičit jako sůl. Na oběd zajedeme k mým rodičům.
A večer hají, protože v neděli hurá do práce.
12.11.06
Zase jedna autobusová
Tak mám další zážitek s pražskou autobusovou dopravou. Těžko říct jestli je to problém Dopravního podniku nebo obchodního řetězce Tesco, kterému DP provozuje autobusovou linku.
Byl jsem včera dopoledne shánět granule pro psa. Netušil jsem, jaký je to problém sehnat 3kg určité značky granulí, ale o tom toto není.
Byl jsem v jednom obchodě, ve druhém, nikde granule neměli. Chtěl jsem jet tedy do Tesca, kde je velká prodejna pro zvířátka. Došel jsem na zastávka a koukám, že autobus odjel. Kousek od zastávky je také obchod pro zvířata. Tak jsem k němu vyrazil. Najednou koukám, přijíždí autobus do Tesca. Dohánět se mi jej nechtělo, tak jsem se díval, jak šťastlivci odjíždějí, lační obohatit své příbytky zbožím z hypermarketu. A tu najednou, ve chvíli kdy autobus vjižděl do zastávky, rozblikal všechny blinkry a projel zastávkou bez zastavení. Na dálku jsem viděl ztuhlé obličeje čekajících cestujících a pak již jen nadávky na adresu řidiče.
Tak to byl další z povedených kousků pražské MHD.
Byl jsem včera dopoledne shánět granule pro psa. Netušil jsem, jaký je to problém sehnat 3kg určité značky granulí, ale o tom toto není.
Byl jsem v jednom obchodě, ve druhém, nikde granule neměli. Chtěl jsem jet tedy do Tesca, kde je velká prodejna pro zvířátka. Došel jsem na zastávka a koukám, že autobus odjel. Kousek od zastávky je také obchod pro zvířata. Tak jsem k němu vyrazil. Najednou koukám, přijíždí autobus do Tesca. Dohánět se mi jej nechtělo, tak jsem se díval, jak šťastlivci odjíždějí, lační obohatit své příbytky zbožím z hypermarketu. A tu najednou, ve chvíli kdy autobus vjižděl do zastávky, rozblikal všechny blinkry a projel zastávkou bez zastavení. Na dálku jsem viděl ztuhlé obličeje čekajících cestujících a pak již jen nadávky na adresu řidiče.
Tak to byl další z povedených kousků pražské MHD.
6.11.06
Proč jezdí autobusy pražské MHD pozdě?
V sobotu ráno jsem jel do práce autobusem, jako kazdý jiný den, od doby co mi u auta upadl vejfuk a ja se stále nemohu dostat k tomu, abych ho koupil. Z domova jsem vyrazil v čas a cestou jsem raději ještě přidal do kroku. Na zastávku jsem dorazil dvě minuty před plánovaným příjezdem busu. Čekám dvě minuty, autobus nikde. Přitom v sobotu ráno se nemá kde zaseknout. Pět minut, autobus stále nikde. Začal jsem se rozhlížet jestli uvidím někoho, koho znám a vím, že jede stejným směrem. Vidím, je to dobré. Kolikrát se mi už stalo, hlavně při změně jízdního řádu, že jsem přišel na zastávku pozdě. Po pěti minutách, od plánovaného příjezdu, je autobus tu. Nastupuji a rozhlížím se po autobusu, můj oblíbený sport. Člověk by nevěřil, co všechno lze v MHD vidět. A tu vidím brzdu našeho autobusu. Revizor. Stojí u řidiče a zapisuje do služební knihy provedenou kontrolu cestujících.
Proč o tom píšu až dnes? Už zase čekám na autobus.
Proč o tom píšu až dnes? Už zase čekám na autobus.
Opera Mini 3.0 Beta
Je to již týden, co Opera uvolnila nový javový prohlížeč Mini. Zatím se jedná o Beta verzi 3.0, která přináší tři novinky. Čtečku RSS kanálů, možnost prohlížení zabezpečených https stránek a možnost uploudu obrázků na web. O všech těchto novinkách již informovalo mnoho internetových stránek. Operu lze stáhnout z adresy http://beta.mini.opera.com .
Další zajímovostí, které jsem si všiml, je napověda rychlých odkazů. Stačí, když stisknete hvězdičku a po chvíli se vám na displeji zobrazí nabídka odkazů vašich oblíbených stránek pro rychlé spuštění. U dřívějších Oper jsem si toho nevšiml, takže nevím, jestli je to novinka, ale je to velice praktická věc.
Další zajímovostí, které jsem si všiml, je napověda rychlých odkazů. Stačí, když stisknete hvězdičku a po chvíli se vám na displeji zobrazí nabídka odkazů vašich oblíbených stránek pro rychlé spuštění. U dřívějších Oper jsem si toho nevšiml, takže nevím, jestli je to novinka, ale je to velice praktická věc.
24.10.06
21.10.06
17.10.06
15.10.06
Zvedava Blondyna
Romca byl vcera v Holesovicke trznici pro kureci maso. Po navratu musela Blondyna zkontrolovat co dobreho se v te velke tasce prineslo. Kousek masicka na ni take zbyl.
6.10.06
Rekonstrukce televizni site
Spolecnost UPC provadi v nasem dome inovaci sve stavajici televizni site. Vrtaj, bouchaj, ale hlavne, nejde televize. Ach jo, snad to nebude dlouho trvat.
2.10.06
Rekonstrukce detskeho oddeleni v FN Motol
Skoro kazdy tyden jezdim do FN Motol a az nyni jsem zaregistroval probihajici rekonstrukci Detskeho "monobloku". Po vsech peripetiich, ktere kolem rekonstrukce a oprav probehly, se mali pacienti dockaji dustojneho prostredi pri sve hospitalizaci. Uz na ne nepotahne kolem oken a maminky se nebudou bat, ze ze stropu na jejich deti neco muze spadnout.
30.9.06
Přihlásit se k odběru:
Příspěvky (Atom)



