motto: "bez háčků a bez čárek, je mobilní pisálek"

2.6.07

Hledani odpadniho potrubi III.


Hledani odpadniho potrubi III.
Originally uploaded by profa
Z mobilu:

A uz ho mame potvoru! To nad odpadem je telefonni pripojka. Ale chybi telefon. Zatim?

Hledani odpadniho potrubi II.


Hledani odpadniho potrubi II.
Originally uploaded by profa
Z mobilu:

Na pomoc strejdovi se pridali i Romca s Davidem. Tak hosi, mladi vpred.

Hledani odpadniho potrubi I.


Hledani odpadni roury I.
Originally uploaded by profa
Z mobilu:

Strejda potrebuje najit pripojku k odpadnimu potrubi. Hleda se pomoci fotografie a rucne malovaneho planku.

Prace na zahrade


Prace na zahrade
Originally uploaded by profa
Z mobilu:

Na chalupe je stale co delat. Nejvice prace je s travou. Posekat, shrabat, odvozit a cekat az zase vyroste, aby se mohl znovu posekat, shrabat a odvozit.

30.5.07

Velky zajezd do posilovny


Velky zajezd do posilovny
Originally uploaded by profa
Z mobilu:

Vcera nas do fitka jelo pet. Ivca, ja, Denis, Luca a Dan. Ke vsi spokojenosti jsme se premistovali "velkym" Renaultem Twingo. Kazdy mel svou tasku, takze to spis vypadalo jako vylet sardinek. :-))

27.5.07

Velky vylet


Velky vylet
Originally uploaded by profa
Z mobilu:

Nas sobotni vylet vlastne zacal uz ve ctvrtek. To jsme s Ivcou byli v Ikemu za tetou Jajinou, ktera tu byla na vysetreni. Slibili jsme ji v sobotu navstivit. V patek jeste prijela babi Ivca, tak jsme v sobotu vyrazili ve trech. Kluky s Bambulou jsme nechali doma, preci jen hlasili velke vedro. Vyrazili jsme prekvapive brzo, uz po 9 hodine. V Kryrech byla radost, ze jsme prijeli. Maji tam noveho faficka, Benika. Odpoledne jsme babi odvezli do Marianek. Vlastne jsme ji pred barakem jen vysadili a pokracovali do Prahy. Zastavili jsme se na nasem boruvkovem miste. Letos jich bude hodne. V Plzni jsme sjeli z dalnice a zastavili se v Intersparu. V Praze do neho vubec nechodime, tak jsme ho prolezli v Plzni. Zhresili jsme a nakoupili dve tasky bramborovych lupinku a jinych slanych dobrot. Pak uz jsme mazali do Prahy, za klukama a zviratkama.

24.5.07

Denisovi narozeniny

Z mobilu:
Vcera Denis oslavil sve 11 narozeniny. Pisi to sem az dnes, za coz se stydim, ale vcera byl takovy fofr, ze jsem to nestihl. Dopoledne jsme byli v Tescu vybrat darky. Nejprve jsme nakoupili tricka a kratasy, Denis tvrdi, ze jich ma malo, pak jsme ve Sparkysu koupili velkou stavebnici Lego, Denis z ni byl unesen. Je to hasicky clun, ktery muze i plavat ve vane, to Ivca kategoricky zamitla. Nakonec jsme koupili boticky. Nakupy obleceni nepatri mezi Denisovi zaliby, ale statecne to vydrzel. Za ty darky to stalo. Doma jsme mu poprali, od Romci dostal jeste hru na pocitac a vecer narozeninovy piskotovy dort.

Denisi, dodatecne vse nejlepsi.

22.5.07

Po tydnu v praci

Z mobilu:
Tak jsem po tydnu sladkeho nicnedelani dorazil do prace. Opravdu se mi chtelo. V praci bylo pate pres devate. Delali nam nove lino a dostali jsme nove skrinky. Vsude neco lezi, pres neco preskakujeme. Prestehovaly se i jednotlive mistnosti, takze ze zvyku stale lezu nekam jinam.
Pry na me zbyla posledni nova, volna skrin. Divne, kdyz jsem prisel posledni, jak to, ze jsem si nemohl vybrat? Cert to vem, vsechny jsou stejne. Pry je v ni klic, to abych ji poznal. Haha, v zadnem zamku klic nebyl. Legracni, zacalo velke patrani. Klic byl hozeny na skrini, nejakym vtipalkem.
Jeste dve hodiny a jdu domu. To jsem se sem opravdu tesil.

20.5.07

Doma

Tak uz jsme doma. Vlastne domu jsme dorazili uz v pul treti. Z auta upeceni a vyprahli. Dosli jsme nakoupit vody a mineralky. Nechali jsme Bambulku s Blondynou doma a jeli k mym rodicum pro veci, ktere tam kluci nechali, kdyz jeli v patek za nama.
Po navratu jsme si zabalili do posilovny a jeli potrapit sva tela. Ten tyden je znat. Uz jsme doma a tesime se do hajan.

19.5.07

Uz jsme komplet


Uz jsme komplet
Originally uploaded by profa.
Z mobilu

Vcera pred obedem jsem s Ivcou a Bambulou vyrazili do Nove Vsi pro nove stromecky a keriky. Koupili jsme jich celkem 8, z toho jeden pro Cikouska na hrobecek.

Odpoledne dorazili kluci autobusem z Prahy. Vypraveli jeden pres druheho sve zazitky. Bylo veselo, uz jsme zase komplet.

17.5.07

Novy vytah


Novy vytah
Originally uploaded by profa.
Z mobilu:

Duvodem naseho tydenniho pobytu na chate, je zacinajici rekonstrukce vytahu v nasem vchode. Sice jsem tyden charakterizoval jako "Libanky" po 13 letech, ale pravdou je, ze za to muze vytah.

Meli jsme obavu o Bacardiho, protoze ve svych 15 mesicich neumel chodit ze schodu, i kdyz, kdo zna panelakove schodiste, vi, ze je uzke a prikre. To mu vadilo. Ale Romca je sikulka a behem tydne naucil Bambulku, to, o co my jsme se pokouseli mesic.

Vcera jsem se byl letmo podivat doma, pro postu a zalet kytky. Dum je jedno velke staveniste.

15.5.07

Uz jsme tu

Tak uz jsme na tydenim odpocinku. Rikame tomu "Libanky" po 13 letech. Tyden bez deti, jen se zviratky.
Dorazili jsme chvilku po poledni. Dopoledne jsme odvezli k nasim, kde ted kluci jsou, jejich veci, zastavili se u Romci ve skole dat mu penize na skolni fotky a uz jsme jeli. Cesta v pohode. Po prijezdu jsme dojeli nakoupit zasoby a ted si uz jen uzivame.

13.5.07

v praci


v praci
Originally uploaded by profa.
Z mobilu:

Je nedele, slunicko krasne sviti a hreje a ja jsem v praci. Jeste zitra jedna denni a hura na tyden na chaloupku. Jen Ivca, ja, Bacardi a Blondyna. Kluci zustavaji v Praze, maji skolu.

Foto je z terasy I. interny (FN Na Bulovce) smerem na Kobylisy a Prosek.

11.5.07

Sponzorský dar

Dnes jsme s Ivčou byli věnovat Sponzorský dar ve výši 4.000 ,- Kč, Střední zdravotnické škole Ruská, kde Romča studuje prvním rokem obor Zdravotnický asistent. Nejedná se o žádnou horentní sumu, ale díky našemu finančnímu příspěvku, nebude muset škola rušit část projektu, který zpracovává do Katalogu středních škol. Kdyby každý spokojený rodič, jako jsme my a Romča, jako spokojený student, věnoval škole malý finanční dar, mohla by škola svým studentům nabídnout ještě lepší podmínky ke studiu, nebo mimoškolní aktivitě, jež již nyní vysoko převyšují standard středních škol v Praze.

Uznejte sami, nezahřeje to u srdce?

Narozeniny


Narozeniny
Originally uploaded by profa.
Květen a začátek června se u nás nese ve znamení narozenin. Minulý týden oslavil Romča své šestnácté narozeniny, dnes slaví narozeniny Ivča. Za čtrnáct dní slaví Denis a za dalších čtrnáct dní oslavím narozeniny já.

Ivíčku, všechno nej, nej a nej k Tvým narozeninám

10.5.07

Poskakování Prahou

Dneska jsme si užili jízdu Prahou jako jindy. Ráno jsme s Ivčou vyrazili do Clinicum a.s. ve Vysočanech, na odběr krve. Cesta v pohodě. Pak jsme měli namířeno do Stodulek do Vetrinární nemocnice MVDr. Duchka, na kontrolu s Bacardim. Objednáni jsme byli na devátou hodinu, s tím, že v 10.00 hod. budeme zpátky ve Vysočanech, tentokrát na kontrole s Denisem na imunologiii. Cesta do Stodůlek děsivá, tvalo nám 1,5 hod. než jsme se tam dostali. Zkrácený popis cesty: Vysočany - Libeň - Holešovice - Letná - Dejvice (kulaťák) - Evropská - Střešovice - Bílá hora - Motol - Stodůlky. Celá Praha byla jedna velká kolona pomalu poskakujících aut. Když už jsme se dostali na Bílou horu a v dálce jsem viděl jak na semaforu svítí zelená a auta projíždějí v 50m a více rozestupech, vzpoměl jsem si na článek Radka Hulána - Hlavní problém bezpečnosti silnic je pomalá jízda. Když jsem ho četl, moc mi to nevonělo, ale po tomto zážitku, mi nezbývá, než s ním souhlasit. Na Evropské jsem volal do nemocnice, že budeme mít zpoždění. Když jsme s 15 min. zpožděním dorazili, zjistil jsem, že i pan doktor Duchek nestíhá. A to ještě na odbočce k Vetrinární nemocnici, dělají nový povrch vozovky, takže jsme museli kolem Tesca ve Stodůlkách. Kolony byly opravdu po celé Praze. Do Vysočan na 10 hod. už to stihnout nešlo, takže jsme volali paní doktorce, že nestíháme a jestli můžeme přijet později. Odpovědí nám byl nový termín návštěvy lékaře. Cestou zpátky jsme se zastavili v Holešovické tržnici pro kuřecí maso, koupili jsme si zapékané tousty a jeli domů.
 
Ať žije jízda Prahou

8.5.07

Les, koupání, autoškola a grilování - neděle 6.5.2007

Les
V neděli jsem s Ivčou a Bacardinem vyrazili do lesa. Máme oblíbený les, kam v létě chodíme na houby. Loni jsme tam byli,jesště když byl Bacardi malé štěně. Chtěli jsme se podívat, jak les vypadá letos. Byli jsme vellice překvapení, les je prokácený, ale na mnoha místech jsou již zasázené nové stromky. Kam budeme letos chodit na houby?
Koupání
Cestou zpátky jsme se zastavili u rybníka, kam jezdíme koupat Bacardiho. Lehce pršelo, tak jsme se chtěli jen podívat. Sotva jsem otevřel dveře od auta, už se fafín hnal k vodě a už tam byl. Odvaloal jsem ho a sundal mu aspoň obojek. V kufru auta zůstal dummy po posledním koupání v Předoníně. Tak jsme mu ho hned začli házet. Bacardi se krásně vykoupal. Ještě jsme mu jej chvíli házeli na břehu, aby trochu oschl, osušil se a jeli jsme domů.
Autoškola
K Romčovo 16-tým narozeninám jsem slíbil, že se projede autem. Tak jsme odpoledne vyrazili. Ivča si také chtěla oživit své jízdní zručnosti a vzali jsme s sebou i bratránkova syna Davida. Byla legrace, všem to šlo. Ivča už je straý harcovník, takže bez problému. Kluci to zkoušeli poprvé, takže jsme poskakovali, chcípali nebo "gumovali". Ale vnikli do toho rychle a pak jsme se pěkně vozili. Všem se to moc líbilo.
Grilování
Večer jsme grilovali masíčko, moc jsme si pochutnali.

5.5.07

Na chaloupce


Na chaloupce
Originally uploaded by profa.
Z mobilu:

Po mesici jsme zase na chaloupce. Tedy chate mych rodicu. Dorazili jsme vcera ve 20.30 hod. Prvni z auta vyrazila zviratka. Po sardinkove ceste se musela protahnout. Tentokrat jsme nebyli ani moc nalozeni, strecha byla prazdna. Jindy tam jsou dve velke sportovni tasky a vetsi veci, co se uz nevejdou do kufru auta.

Vse jsme vybalili, zatopili, preci jen je barak cihlovy a moc tepla jeste nenachytal. Ohrali jsme si pozdni veceri, rozestlali a tesili se do perin. Jeste chvili koukali na Bailando a sli na kute.

Dnes rano jsem sel s Bambulakem na pole, kam se chodi vencit. Trava je pomerne vysoka, tak jsme se vratili kolem rybnika. V chalupe uz to pomalu vstavalo.

Dopoledne jsem s Ivcou vyrazil na nakup zasob, abychom se jiz mohli kochat jen prirodou a aktivnim odpocinkem.

Ted jsme nalozili maso na grilovani, oblibenou to cast pobytu na "venku". Az se Bacardi vyspinka, pujdeme do lesa.



Romca beha po vsi a obcas se prijde podivat, co by mohl sezobnout. Denis se povaluje u televize a hlida ohen v kamnech. Blondyna to tu proleza a kazdou chvili spi na jinem miste.

4.5.07

Romca ma dnes narozeniny

Z mobilu:
Romca dnes slavi 16 narozeniny. Jiz vcera dostal svuj vysneny darek, mobilni telefon Nokia 6288. Bude to jeho skutecne prvni, vlastni mobil. Vzdy dostal telefon po nekom, kdo si porizoval novy. At uz ja, nebo Ivca.
Odpoledne prijede s gratulaci babicka s dedou (moje rodice), takze nejaka malickost jeste bude. Ivca koupi dort, chlebicky a dalsi slavnostni mlsani. Pak chceme jet do Soutic na vikend. Zustaneme az do pondeli, kluci maji ve skole volno, ale ja musim v pondeli vecer do prace. Stejne si to hezky uzijeme. Uz se tesim na tu relaxaci.

Takze Romco - Vse nejlepsi k narozeninam

3.5.07

Windows Vista - smažou sami sebe

V neděli jsme si koupili nový počítač. Krásný, moderní s 15" LCD panelem. Prodavač mě ujistil, že je v počítači nainstalován Windows XP home. Doma jsme jej vybalili, zapojili a spustili. Těšili jsme se, jak budeme surfovat po internetu, Iva si bude moci prohlédnout všechny maily, které ji chodí, i s přílohama. Ve chvíli, kdy se na monitoru objevil znak Windows Visty, jsem pojal podezření, že tak snadné to asi nebude. Přeci jen, Vista je poměrně nová a ne na všechna zařízení jsou již vydány ovladače. To se potvrdilo při instalaci USB ADSL modemu. Sice se nainstaloval, ale počítač jej nerozpoznal a tudíž nezobrazil. Co teď? Nejprve jsem to zkoušel na technické podpoře operátora O2. Pán na infolince byl velmi ochotný, možná se mnou cítil, několikrát mě přepojil ke kolegům, ale nikdo mi nedokázal poradit, prostě ovladač pro náš modem do Visty nemají a ani výrobce jim jej ještě nedodal. Jediná rada byla, zajít na značkovou prodejnu a půjčit nebo pořídit modem nový. Investovat další peníze, do dalšího modemu se mi vůbec nechtělo, rozhodl jsem se, že Vista půjde k čertu a nastoupí Windows XP. Jal jsem se vymýšlet, jak se Visty zbavit. Nejschůdnější se mi zdála cesta naformátovat disk pomocí startovací diskety k Windows 98 SE. Ejhle, počítač nemá disketovou mechaniku. Co to znamená? Prostě tam není. A tak hupky dupky do BIOSu a hledat kudy cesta. V BIOSu jsem objevil možnost načtení systému z externí disketové mechaniky připojené do USB. Připojil jsem tedy externí 3,5" mechaniku, vložil disketu a restartoval počítač. Bohužel nic. Nechal jsem počítač tak jak byl a kochal se lepšími a důležitějšími věcmi. Dnes dopoledne si manželka vzpoměla, že její kamarád je správce sítě kdesi. Po ICQ jsme jej požádali o pomoc. Měl snahu, radil co to šlo, ale bohužel. Myslel, že instalujeme XP Professional, ale my se pokoušeli o XP Home. No nic, po řadě zkoušení jsem se rozhodl o zachování Visty a čekání buď na nový ovladač modemu, nebo na nový modem vůbec. Začal jsem zpětnou instalaci Windows Vista. Ve chvíli, kdy se počítač ptal, kam systém nainstalovat, jsem se všiml možnosti naformátování disku, přímo z nabídky instalačního procesu Visty. Se slovy, víc už to zkazit nemohu, jsem povolil naformátování. Chvíli se nic nedělo a pak se zobrazilo, že disk je prázdný. V tu chvíli jsem pojal nutkání počítač vypnout a začít znovu, ale tentokrát s CD Windows XP Home. Jak jsem rozmýšlel, tak jsem udělal. V mechanice jsem vyměnil CD a začal instalaci. K mému překvapení, se Windows XP Home nainstaloval. Stačilo jen nahrát ovladače ke zvukové a grafické kartě, dodané s počítačem a XP Home šlape jako hodinky. Heuréka - zvítězil jsem.

Windows Vista - systém, který smaže sám sebe.

Jak bude k dispozici ovladač pro modem k Windows Vista, i ona se dočká zpětné instalace.

29.4.07

Sobota 28.4.2007

V sobotu jsme byli zase v pískovně u Předotína. Byl s námi i Denis a cestou jsme se zastavili pro jeho spolužáka Dana.
Kluci hledali na dně škeble a Bacardi jim zdatně pomáhal.
Byl krásný den a hezky jsme si to všichni užili.

27.4.07

Dárce krve

Po roce a kousek jsem byl dnes na transfúzním oddělení Vinohradské nemocnice, darovat krev. Vlastně chodím na odběr krevní plazmy, jedné ze složek krve. Chodil jsem již v roce 2005, ale celý rok 2006, jsem byl nucen, ze zdravotních důvodů, vynechat. Nyní již mohu zase chodit a jsem tomu rád, že mohu pomoci lidem, kteří tuto vzácnou tekutinu potřebují.

25.4.07

Očkování zviřátek

Včera jsme byli s Bambulákem a Blondýnou na očkování. Při té příležitosti jsme je i zvážili: Bacardi 40,35kg a Blondýna 4,40kg. Bacardi samozřejmě celý personál veterinární kliniky ViaVet náležitě přivítal.


Paní doktorka Lucka se jej ráda ujala, přesto, že ji málem Bambula snědl svačinu, kterou si přinesla. Teplota v pořádku, srdíčko také, očička i ouška dobré. Pak již proběhlo samotné přeočkování na klíšťovou encefalitidu. Za odměnu dostal "žroločka", vlastně zbytek kyblíčku, který tam paní doktorka Lucka měla. Pak přišla na řadu Blondýna. Průběh vyštření stejný, teplota v pohodě, srdíčko, očička i ouška také. Dostala "pigárko" , odstranění "něčeho" na zoubku, naštěstí to nebyl kaz a už se schovávala v přepravce. Očkování proběhlo úspěšně, bezbolestně a ke spokojenosti zviřátek, nás i paní doktorky Lucky.

23.4.07

Kouření na WC

Nesnáším kouření na toaletě. Zbyde tam pak smrad a nedá se tam dýchat. Ale přesto, ač zapřísáhlý odpůrce kouření na WC, jsem byl donucen vlézt s cigaretou na onu místnost, kam i císařpán chodil sám.
Právě jsem si zapálil cigaretku po ranní kávičce, když jsem pocítil tlak v krajině břišní. Co teď? Típnout cigárko ve chvíli, kdy nejvíc chutná? Za ty peníze, co to dnes stojí, je to mrhání penězi. Típnout a dokouřit pak "tygra"? Fuj, to je hnus. Tak jsem seděl na "trůnu" a dusil se kouřem.
Asi zas přestanu kouřit.

Cvičí cela rodina

Minulý týden se Ivíček s kamouškou Lucou rozhodli, že začnou chodit do fitka. Vypadala tajemně, nechtěla mi říct, kam budou chodit. V pátek se tam byly podívat poprvé, koupili permanentky a odpoledne jela Ivča s Romčou nakoupit oblíčo na cvičení. V sobotu vyrazily poprvé. Vzaly s sebou i své starší syny. Včera se mi podařilo Ivíčka přemluvit, ať mě také vemou s sebou. Aspoň vyzkouším novou posilovnu, říkal jsem si. A ejhle, ony chodí do stejneho fitka jako já. To je prča. Byli s náma zas Romča s Jirkou. Holky byly na rotopedlech, běžícím pásu a stepteru. Já jsem si dal 20 min. chůze na pásu a pak zkrácený split na záda a ruce. Dnes jdou holky zas a tentokrát berou s sebou mladší kluky.

16.4.07

To zas bylo ráno

Dnes se mi podařilo vstát celkem brzo. Už v 5 hodin jsem budil Romču, aby došel s Bacardim ven, pak jsem si ještě na chvilku lehnul, než se kluci vrátí z venku. Vím, že jsem jen zaregistroval, že Romča odchází do školy. Z postele jsem se vyhrabal lehce po šesté. Začal jsem si chystat věci do práci, když tu se za mnou objevil rozespalý Denis. Bylo mi divné, že je vzhůru tak brzo a pak to přišlo. "Musím si udělat do školy krychli 4x4 cm, namalovat, vystřihnout, vymalovat a slepit.", tichým hláskem prohlásil. Polilo mě horko, to zas ten den pěkně začíná. Tak jsme se na to vrhli. Geometrie mu nejde nejlépe, ale poprali jsme se s tím statečně. Denis namaloval, já vystřihl a on lepil. U toho jsem již nebyl, musel jsem chvátat do zaměstnání. Telefonicky jsem zkontroloval stav dokončení, Ivča mu to dolepila, aby to aspoň trochu vypadalo. Škoda, že jsem ji zapomněl říct, aby výtvor vyfotili, tak snad ho Denis v celku přinese ze školy.

To nám ten den hezky začal.

11.4.07

Velikonoce 2007 - Soutice

Konečně jsem se dostal k tomu, abych na blog přidal pár fotek z Velikonoc.

Pěkně celá rodinka

Bacardi a Blondýna

Zbytek fotek je zde

30.3.07

Leguán v Globusu

Posted by Picasa

První letošní koupání

Ve středu 28. března jsme s Bacardim vyrazili na letošní první koupání. Byli jsme v pískovně u Předotína a Bambulka si to velice užil.




Posted by Picasa

Duha

Duha nad Prahou. Sice měsíc stará, ale krásná. Foceno těsně po dešti, když sluníčko vylezlo.


Posted by Picasa

24.1.07

Konečně sníh


Konečně sníh
Originally uploaded by profablog.
Tak k nám dorazil sníh. Vypadá to, jako kdyby začalo sněžit v noci, ale ne, sníh padá už téměř 12 hodin. Meterologové upozorňovali na blížící se sněhovou nadílku, ale vypadá to, jako by husté sněžení všechny překvapilo. Dálnice a silnice I. třídy neprůjezdné, o těch nižších raději nepřemýšlet.

Včera odpoledne jsem viděl čtyři posypová vozidla, jak vyrážejí do ulic, ale dnes to vypadá, jako by se po nich slehla zem.

Uvidíme, co nám nadcházející hodiny připraví.



P.S. obrázek je z příjezdové komunikace k nemocnici

16.1.07

Překvapení


Překvapení
Originally uploaded by profablog.
Naše Blondýna, jako překvapení z papírové krabice. Jo a od čeho je ta bedna? Od párkovače - HOTDOG-MAKER 3IN1.

Dopolední káva


Dopolední káva
Originally uploaded by profablog.
Instantní káva, jeden cukr a trochu mléka. Voní.

Kutil I.


Kutil I.
Originally uploaded by profablog.
V neděli jsem se plně ponořil do kutilského řemesla. Já, manuálně méně zručný, jsem se jal přidělat polici. Asistovala celá rodina a toto je výsledek. A JE TO!

15.1.07

Novodobá architektura


Novodobá architektura
Originally uploaded by profablog.
Čekám na Ivču s Denisem, jsou u zubaře, rozhlížím se kolem sebe a fotím. Když v 90. letech minulého století padl komunistický režim, říkalo se, že už se paneláky "králíkárny" stavět nebudou. A co je prosím vás toto? Ano, už to není dům z betonových desek.

Jaro v lednu


Jaro v lednu
Originally uploaded by profablog.
V noci sice pěkně mrzlo, ale den je opravdu jarní. Řekli byste, že je leden?

7.1.07

Navstevy

Je 14.00, zacinaji navstevy, zaciname lecit. Racte vstoupit, at se muzete presvedcit, ze za penize danovych poplatniku, se vasim blizkym dostava adekvatni pece. :-) :-(

Sociální cítění

Moje zaměstnaní vyžaduje určitou dávku sociálního cítění. Bohužel ne vždy mohu říct, že cítím, ale o tom až jindy.
Když vidíte nemohoucí stařenku nebo stařečka, kterého rodina nechala svému osudu a odjela na chalupu, lyžovačku nebo kamkoliv a oni se celý víkend musejí o sebe starat, i když jim jakýkoliv pohyb dělá problém, ve většině lidí se projeví sociální cítění. Dotyční se pak brání, že starouškům připravili vše k ruce, ale jak jim vysvětlit, když staroušek po pádu nebo jiné "nehodě" zkončí v péči lékařů a zdravotnického personálu vůbec. Opravdu měli vše potřebné po ruce.
Vždyť si to může každý vyzkoušet. V sobotu ráno si k posteli připravte vše, o čem si myslíte, že budete celý den potřebovat a ulehněte do postele. Zaručuji vám, že dřív nebo později zjistíte, že vám něco chybí a nutně to potřebujete. A teď nastává dilema, co s tím? Vydržet to nebo se pokusit si pro to dojít? Málo kdo vydrží si dotyčnou věc odpustit a vyrazí pro ni. Zdravý člověk s tím nemá problém, vstane, veme si to a šup zpatky do postele. Ale hůře se pohybující člověk nebo člověk imobilní s tím problém má. Nezřídka pak dochází k pádu a ke zranění. V lepším případě se dotyčnému podaří dovolat se pomoci, v horším je nalezen rodinou při návratu domů. O tom, že jde o traumatizující záležitost, ať ze zranění či psychickou, vůbec netřeba polemizovat. Délka hospitalizace se pak úměrně odvíjí podle rozsahu zranění, ale i podle psychických následků, z prožitého traumatu. A přitom stačí tak málo.
V současné době existuje mnoho služeb, ať už soukromých nebo státních, které jsou schopny zajistit potřebný servis pro lidi, kteří nejsou schopni se o sebe plnohodnotně postarat.
Než odjedete na chalupu, lyžovačku, dovolenou, nebo jinam a máte doma staršího, nemohoucího, imobilního rodinného příslušníka, udělejte si chvilku a pokuste se mu poskytnout odpovídající péči v době vaší nepřítomnosti. Vždyť neni nic horšího než vidět trpět blízkou osobu.
I my jednou budeme staří.

6.1.07

U zubaře

Dnes jsem byl s Ivčou a Denisem u zubaře. Denisovi ortodontistka doporučila vytrhnout všechny čtyřky, aby se mu zoubky vešly do pusiny. Jsou to jeho druhé zuby, tak jsme z toho žádnou radost neměli. Zubařka toto doporučení potvrdila, tak šel první ven. Zub měl velké kořeny, ale Dáďa byl statečný. Pusinku měl oteklou, ale překvapivě dostal chuť k jídlu.
Ivča byla na plánovaném zákroku, ale také to dopadlo trochu jinak.
Romču a mě pravidelná prohlídka u zubařky teprve čeká.

4.1.07

43 hodin

43 hodin v bdelem stavu, to uz se mi dlouho nepovedlo. Sice jsem rano dorazil z prace, ale nejak nebyl cas se natahnout. Ven se psem, priprava obeda, odpoledne na druzstvo, mezitim a pak zase se psem a uz tu je vecer, katastroficky film "Stupen 6: Dny zkazy 2. dil", pak ma oblibena "Kriminalka Las Vegas", vyvencit Bacardiho a hajiiii.

1.1.07

1.1.2007 - 2.

Jsem v práci, na Nový rok v práci, to ten rok bude asi pěkný. Říká se, Jak na Nový rok, tak po celý rok. Hlavně, že jsem doma sliboval, že letos nebudu tolik pracovat, jako v uplynulých letech. Tentokrát na mě vyšel Nový rok podle pravidelně se opakujícího se pořadí. Stejně jako loni.

Na 1. leden jsem našel několik pranostik, které, jestli se vyplatí, tak ten letošní rok bude opravdu zajímavý. Posuďte sami:

Jak na Nový rok, tak po celý rok. - klasika
Když je na Nový rok hezky, bude tak i o žních.
Připadne-li Nový rok na pondělí, prorokuje se krutá zima a vlhké jaro, povodně a těžké nemoci.
Novoroční noc světlá a tichá bez deště a větru znamená dobrý rok.
Novoroční noc jasná a klidná, bude povětrnost pro úrodu vlídná.
Jestli na Nový rok třeba jen tolik slunka zasvítí, co by vozka bičem mrsknul, bude srpen jasný.
Na Nový rok déšť - o velikonocích sníh.
Na Nový rok o slepičí krok.

Tak co, těšíte se na tento rok?

1.1.2007

A je to tady, zacal rok 2007. Snad bude konecne lepsi nez ten, co prave zkoncil.

31.12.06

31.12.2006

Je posledni den v roce, nastal den zuctovani a bilancovani. Co se letos udalo v mem zivote zajimaveho:
1. 28.3. umrel Cikousek, bylo mu 11 let
2. v praci jsme dostali 2x pridano, to vsak bylo vykompenzovano snizenim Osobniho ohodnoceni, takze nula od nuly posla, statni sektor, je statni sektor
3. z redaktora casopisu yop! jsem se stal vedoucim redaktorem webu http://www.yop.cz
4. v dubnu do nasi rodiny pribyl novy clen Labradorsky retriever - Bacardi Black Bohemia Karl - http://bacardi.bloguje.cz
5. v srpnu jsme se rozrostli o dalsiho clena Mainskou myvali kocku - Blondyna, je to albin, je hlucha a je to proste blondyna
6. Romca ukoncil 9. tridu a v zari nastoupil na SZS Ruska, obor Zdravotnicky asistent

Urcite jsem na neco zapomnel, snad to nebylo nic duleziteho.

Takze, do Noveho roku vsem jen to nej a nej, hodne stesti, zdravi a lasky.

30.12.06

V predvecer roku 2006/2007

Lezim Denisovi v posteli, Bacardi vedle me a pozorujeme Ivcu jak masti Zumu. Kluci jsou rozeseti po byte s mobilem v ruce a masti nejakou prima Java hru. Blondyna je nekde zalezla a chrni.
Dopoledne jsme byli poprat na veterine Stastny Novy rok, zitra maji zavreno. Zvazil jsem Bambulaka, ma 39kg, ach ty Vanoce. Pani doktorka Lucka mu ostrihala drapky a hezky sme si i se sestrou Gabinou popovidali.
Odpoledne jsme se zastavili u mych rodicu na "kavu", protahlo se to az na veceri, takze domu jsme se dokulili pekne precpani a zakulaceni.
Ivca se rozhodla pro tvorbu webovych stranek pro Bambulu a Blondynu, tak jsme koukali na internet po nejakem webovem prostredi a designu. Zatim jsme se pro nic nerozhodli.

25.11.06

Další noční za mnou

Končí další z povedených nočních služeb. Jeden klient za druhým. Buď z ulice, nebo z nemocnice. Když ani jeden, tak řidič. Prostě jsme se nenudili.
Dnes mám volno. Pojedeme se podívat s Bacardim na nový cvičák. Noha už je po operaci v pořádku a potřebuje cvičit jako sůl. Na oběd zajedeme k mým rodičům.
A večer hají, protože v neděli hurá do práce.

12.11.06

Zase jedna autobusová

Tak mám další zážitek s pražskou autobusovou dopravou. Těžko říct jestli je to problém Dopravního podniku nebo obchodního řetězce Tesco, kterému DP provozuje autobusovou linku.
Byl jsem včera dopoledne shánět granule pro psa. Netušil jsem, jaký je to problém sehnat 3kg určité značky granulí, ale o tom toto není.
Byl jsem v jednom obchodě, ve druhém, nikde granule neměli. Chtěl jsem jet tedy do Tesca, kde je velká prodejna pro zvířátka. Došel jsem na zastávka a koukám, že autobus odjel. Kousek od zastávky je také obchod pro zvířata. Tak jsem k němu vyrazil. Najednou koukám, přijíždí autobus do Tesca. Dohánět se mi jej nechtělo, tak jsem se díval, jak šťastlivci odjíždějí, lační obohatit své příbytky zbožím z hypermarketu. A tu najednou, ve chvíli kdy autobus vjižděl do zastávky, rozblikal všechny blinkry a projel zastávkou bez zastavení. Na dálku jsem viděl ztuhlé obličeje čekajících cestujících a pak již jen nadávky na adresu řidiče.
Tak to byl další z povedených kousků pražské MHD.

6.11.06

Proč jezdí autobusy pražské MHD pozdě?

V sobotu ráno jsem jel do práce autobusem, jako kazdý jiný den, od doby co mi u auta upadl vejfuk a ja se stále nemohu dostat k tomu, abych ho koupil. Z domova jsem vyrazil v čas a cestou jsem raději ještě přidal do kroku. Na zastávku jsem dorazil dvě minuty před plánovaným příjezdem busu. Čekám dvě minuty, autobus nikde. Přitom v sobotu ráno se nemá kde zaseknout. Pět minut, autobus stále nikde. Začal jsem se rozhlížet jestli uvidím někoho, koho znám a vím, že jede stejným směrem. Vidím, je to dobré. Kolikrát se mi už stalo, hlavně při změně jízdního řádu, že jsem přišel na zastávku pozdě. Po pěti minutách, od plánovaného příjezdu, je autobus tu. Nastupuji a rozhlížím se po autobusu, můj oblíbený sport. Člověk by nevěřil, co všechno lze v MHD vidět. A tu vidím brzdu našeho autobusu. Revizor. Stojí u řidiče a zapisuje do služební knihy provedenou kontrolu cestujících.
Proč o tom píšu až dnes? Už zase čekám na autobus.

Opera Mini 3.0 Beta

Je to již týden, co Opera uvolnila nový javový prohlížeč Mini. Zatím se jedná o Beta verzi 3.0, která přináší tři novinky. Čtečku RSS kanálů, možnost prohlížení zabezpečených https stránek a možnost uploudu obrázků na web. O všech těchto novinkách již informovalo mnoho internetových stránek. Operu lze stáhnout z adresy http://beta.mini.opera.com .
Další zajímovostí, které jsem si všiml, je napověda rychlých odkazů. Stačí, když stisknete hvězdičku a po chvíli se vám na displeji zobrazí nabídka odkazů vašich oblíbených stránek pro rychlé spuštění. U dřívějších Oper jsem si toho nevšiml, takže nevím, jestli je to novinka, ale je to velice praktická věc.

24.10.06

Pruhovaný Bacardi


Podívejte, co mi to udělali? Říkají tomu pyžámko, ale nevím, nevím. Posted by Picasa

15.10.06

Ranni navstevnik


Ranni navstevnik
Originally uploaded by profablog.
Dnes rano me v praci privital tento roztomily pavoucek.

Zvedava Blondyna


Zvedava Blondyna
Originally uploaded by profablog.
Romca byl vcera v Holesovicke trznici pro kureci maso. Po navratu musela Blondyna zkontrolovat co dobreho se v te velke tasce prineslo. Kousek masicka na ni take zbyl.

Nasi zvireci milackove


Nasi zvireci milackove
Originally uploaded by profablog.
A pak, ze pes a kocka se nemaji radi! :-))

6.10.06

Rodinny vuz


Rodinny vuz
Originally uploaded by profablog.
Audi Q7, idealni rodinny vuz, na ktery budu setrit asi 150 let :-))

Rekonstrukce televizni site


Rekonstrukce televizni site
Originally uploaded by profablog.
Spolecnost UPC provadi v nasem dome inovaci sve stavajici televizni site. Vrtaj, bouchaj, ale hlavne, nejde televize. Ach jo, snad to nebude dlouho trvat.

2.10.06

Rekonstrukce detskeho oddeleni v FN Motol

Skoro kazdy tyden jezdim do FN Motol a az nyni jsem zaregistroval probihajici rekonstrukci Detskeho "monobloku". Po vsech peripetiich, ktere kolem rekonstrukce a oprav probehly, se mali pacienti dockaji dustojneho prostredi pri sve hospitalizaci. Uz na ne nepotahne kolem oken a maminky se nebudou bat, ze ze stropu na jejich deti neco muze spadnout.