motto: "bez háčků a bez čárek, je mobilní pisálek"

31.12.08

PF 2009

Do Nového roku hodně štěstí, zdraví, lásky, pohody, spokojenosti a prostě vše nej a nej
 
přeje
 
Jirka Procházka

13.12.08

Co psat?

Je skoro polovina prosince a ja pisu prvni prispevek tento mesic. Neni
o cem psat? Asi je, ale nestiham. 14 dni jsem 12 - 13 hodin v praci, k
tomu 1,5 hod. na cestu do prace a z prace, 5 hod. spanku, 1,5 hod. s
Bambulou venku. A zbytek? Zbytek casu se co nejvice snazim venovat
Ivickovi, me milovane zene. Deti jsou v te dobe ve skole. Takze kdy
psat?
Jen jednu malou poznamcicku napisu. Mame noveho clena rodiny. Jmenuje
se Frodo a je to fretka. Nekdo ho chudinku pred tremi tydny vyhodil na
mraz, dobra duse ho prinesla na veterinu a odtamtud se dostal k nam.
Rikame mu vselijak - Frodous, Tchorik, Pako, pan Vonavy, Smradlinko a
jinak. Je s nim legrace, s Bambulou se vzajemne provokuji a honi. Jen
Terezka se ho boji, je na ni moc hrrr. Snad budou take kamaradi.

--
Odesláno z mobilního zařízení

20.11.08

Už jezdím ...

... sám, od čtvrtka. Kolega si vzal dovolenou, tak jsem do toho spadl rovnýma nohama. Ale to je nejlepší škola. Ve čtvrtek a pátek jsem jel jen do Lokte, pro ostravský návěs s balíkama. Od úterý jezdím do Almiky (potřeby pro zvířecí miláčky), do Benátek nad Jizerou a pak do Euromedia (knižní velkoobchod) u Nového Strašecí.
18112008753 
Tímto kočárem teď jezdím

29.10.08

Nová práce

Zaměstnavatel zůstal stejný, jen jsem od pondělí vyměnil cargo za kamión. Zatím se učím jednotlivé linky, stanoviště jednotlivých návěsů, jejich přetahy, místa nakládky a přepřahů. Je to méně práce než na cargu, není to tak chaotické.

25.10.08

Sami doma

Dnes jsem s klukama sám doma. Ivča odjela se Zuzkou do Hrace Králové na veterinární seminář. Už poslala zprávu, že dobře dojely. Byl jsem na nákupu a teď se vrhneme na oběd. Tři chlapi, pes a kočka.
system_ulozeni_veci

Papoušek

včera jsem v jedné firmě viděl takovéhleho krasavce.
24102008740
Stále na mně koukal a říkal: "Ahoj"

17.10.08

Jde auto nafouknout?

Podle našich dispečerů zřejmě ano. Jak jinak se vykládat jejich snahu dostat do auta zboží, když už na ložné ploše není místo? Jezdím s 18 - ti paletovým Ategem. Z Boleslavi jsem vezl 1 paletu, která nebyla doručena (poloviční rozměr EUR palety, což zachránilo paleťák, jinak by snad musel být se mnou v kabině) a  1 paletu svozu s elektronikou. V Benátkách n. Jizerou jsem naložil dalších 16 EUR palet a bylo hotovo, plno.
17102008733
Jo a to ještě nepočítám prázdné EUR palety z rozvozu, které byly pod těmi, které jsem nakládal v Benátkách. 45 minut jsem se pokoušel dovolat do Prahy, že jsem plný a další svoz již nemohu naložit. Jaké bylo moje překvapení, když jsem se od kolegy z trasy (byl naložen podobně jako já) dověděl, že budeme pokutováni, protože nejsme schopni naložit to co máme. Nevíte kam naložit další 4 palety zboží?

29.9.08

Profesni prukaz

Dnes jsem si byl na magistrátu podat žádost na výměnu profesního průkazu. Zákon to nařizuje, tak nám profesionálním řidičům nezbývá nic jiného, než se jeho diktátu podvolit. Pro stát to jsou peníze a pro nás ztracený čas. Aby to moc nebolelo, umožňuje magistrát online rezervaci času, kdy se dostavite k procesu žádosti, výměny nebo vyzvednutí. Využil jsem toho a nelitoval jsem. Sice se musíte objednat měsíc dopředu, ale když tam pak vydíte tu spoustu čekajících, tak toho nelitujete. Samotné vyřízení je už otázkou pár minut. Nejdéle jsem čekal u pokladny na zaplacení poplatku 200 Kč. Celé to dohromady netrvalo déle než 5 minut. Tak a za měsíc si nový profesák dojdu vyzvednout. Už mám online rezervaci.

28.9.08

Ruda z Ostravy v X MIX

Ještě jeden nezapomenutelný zážitek z X MIX. Ruda z Ostravy. Kde se tento týpek vzal? Ale díky za něj.

Ruda z Ostravy a jeho Kurda Hepy:

Eva a Vašek a All X

Spojení téměř nemyslitelné do včerejška. V pořadu X Mix na Nově se sen stal skutečností a All X vystoupili společně s Evou a Vaškem. Už z upoutávek v týdnu jsem se na to těšil. Do poslední chvíle jsem netušil co mám očekávat, ale skutečnost předčila všechna očekávání. Naprosto perfektní. Prodigy v podání Evy, super. Díky bohu za YouTube, podívejte se sami:

27.9.08

Syslik je doma

Vcera se Denis vratil z Prirodovedneho kurzu, nadseny a s dvema diplomy. Jeden za clenstvi vitezneho tymu a druhy za originalni smysl pro humor. Ten je mu tedy opravdu vlastni a kolikrat jsme z neho nestastni i my. Prijel nastydly, ale uz je doma.

23.9.08

Terezce je už lépe

Oproti víkendu se stav Terezky mnohonásobně zlepšil. Včerejší odpoledne a noc byla bez kapačky. Začala pomalu jíst a pít. I do lavůrku si už dojde. Chůze je stále nejistá, ale už tolik nepadá a snaží se chodit. Dokonce jsme ji museli i trochu krotit, rozhodla se, že si skočí do peřiňáku, jako do pelíšku.

Ekologický kurz v Prachaticích

Včera Denis odjel na týdenní Ekologický kurz do Prachatic. Zúčastnil se přírodověcké soutěže a toto je odměna za umístění v první dvacítce. Romča s ním jel k autobusu, protože Ivča musela být doma s Terkou a mě z práce nepustili. Kluci to zvládli na výbornou, Romča mi volal, když už autobus Denisem odjížděl z nádraží. Ivča odpoledne s Denisem mluvila, je spokojený a moc se mu tam líbí. Dnes mi poslal SMSku, že je vše v pohodě. Vrátí se v pátek, uteče to jako voda.

21.9.08

Terezka je nemocna

Od patku je Terezka nemocna. Zacalo to uplne nevynne. Ivca mi volala, at se cestou z prace u ni zastavim, ze ma Terka antibiotika, ze je nastydla. Vyzvedl jsem ji a jeli jsme domu. Vecer se zacala chovat velmi podivne. Padala na jednu stranu, tocila se stale doleva, ocicko ji tikalo ze strany na stranu a i hlavickou stale trasla ze strany na stranu. Dal jsem ji do prepravky a vyrazili k Ivce na veterinu. Odebrali ji krev, udelali rentgen, ale nepodarilo se prijit na to, co ji je. Dostala dalsi antibiotika a kapacku na zavodneni. Celou noc ji Ivca hlidala. V sobotu vzala Ivca Terku s sebou na kontrolu. Po poledni jsem pro ne dojel. Podle pana primare to vypada na virovou meningitidu. Vubec nechapeme, jak by k ni prisla. Dostala dalsi antibiotika a take specialni "huhu" koktejl. Ivca odpoledne spala a ja hlidal Terku. Hodinu ji kapala kapacka, hodinu spala. V noci dostala dalsi antibiotika. Dnes rano jsme museli volat pani doktorce, Terce praskla zila a musela se ji davat nova kanyla do druhe nozky. Jeji stav se pomalu zlepsuje. Uz si i sama dosla do lavurku vycurat.

-- 
Sent from Gmail for mobile | mobile.google.com

18.9.08

Třídní schůzky

Tento týden u kluků proběhly třídní schůzky. V úterý u Denise, to byla klasika, tak jako v posledních třech letech. Jediný rozdíl byl v zaplacení příspěvku na Radu rodičů, kterou jsme v uplynulých třech letech odmítali platit. Dnes se konaly třídní schůzky u Romči, v jeho nové škole. Jeho třídní, ing. Zubr, je velice sympatický člověk.  Romča je z něho nadšen a já se mu vůbec nedivím. Je to kantor na pravém místě. Představila se nám i paní ředitelka, paní zástupkyně a mistr odborné výchovy. Z nové školy mám velice dobrý pocit a snad se konečně dočkáme Romčovy maturity.

14.9.08

Čerpací stanice ...

... oáza motoristy. Včera jsme byli u Ivči tety. Delší dobu jsme tam nebyli, tak jsme využili Ivy volný víkend a vyrazili jsme. Po cestě je nesčetně pump. U jedné jsme tankovali. Kluci toho využili a jali se nakupovat jídlo, dobroty a pití, jako by nás čekala cesta nejméně k moři. Byli ve svém živlu. Cola, brambůrky a sladkosti. U tety jsme si užili hezký den. K večeru jsme vyrazili na zpáteční cestu. První čerpací stanice byla opět naše. Nákupní šílenství se podobalo tomu dopolednímu. Na cestu domů jsme byli vybaveni opět nepřeberným množstvím dobrot. Takže čerpací stanice není oázou motoristy, ale jeho dětí.

1.9.08

1. září

Včera klukům zkončili prázdniny. Denis dnes nastoupil do 7.A. a Romča do prvního ročníku Střední školy slaboproudé elektrotechniky (http://www.sssep9.cz), obor Mechanik eletrotechnik. Je to spočítačema, tak ho to snad chytne. Je v nich dost dobrej. Zdrávka hopřestala bavit, tak jsme ho po vzájemné dohodě nechali přestoupit nanovou školu.

Tak do nového školního roku, tfuj, tfuj pro štěstí.

27.7.08

Dovolená

Od vcera jsme na chaloupce a uzivame si zaslouzenou dovolenou. 14 dni na chalupe, na venkove, na cerstvem vzduchu, parada. Privitalo nas nadherne pocasi. Po destich v tydnu, nadhera. Odpoledne jsme se byli koupat. Dada mel s sebou potapecske vybaveni, tak se vyradil. Ja jsem se nechal dlouho premlouvat, ale nakonec jsem take do vody vlezl. Bylo to prima.

--
Sent from Gmail for mobile | mobile.google.com